Dzień Mamy

W Ekwadorze Dzień Matki obchodzi się w drugą niedzielę maja. I jest to dzień nie tylko Twojej Matki, ale też Matki Twojej Matki, cioć, sióstr, córek, koleżanek...jeśli tylko mają szczęście posiadać dziecko. Powinieneś pozdrowić je wszystkie, życząc szczęśliwego dnia. Koleżanki w pracy też się pozdrawiają, całują i nawzajem składają życzenia. Na facebooku koledzy przesyłają dzieciatym koleżankom ściskające serce filmy z youtuba, o roli kobiety jako matki. 
Tę niedzielę Ekwadorczycy spędzają zazwyczaj na dużym rodzinnym spotkaniu, które organizują Ci, co nie mają dzieci. Tort jest obowiązkowy i świeczka jest zdmuchiwana przez wszystkie kobiety, które mają dzieci, łącznie z Babcią, bo w końcu to ona jest matką całego zamieszania. 

Z okazji polskiego Dnia Matki, wszystkim Mamom życzę samych cudownych chwil i wysyłam kilka pocztówek z Ekwadoru:

MAMA Z PLEMIENIA GUARANI NIE WIE ILE SYNEK MA MIESIĘCY CZY LAT,  BO W ICH KULTURZE NIE LICZY SIĘ CZASU...ANI WIOSEN, BO W EKWADORSKIEJ DŻUNGLI KLIMAT NIE ZMIENIA SIĘ W PRZECIĄGU ROKU.
DZIEWCZYNA BAWI SIĘ Z MAMĄ W "KARNAWAŁ",
CZYLI PRYSKANIE SIĘ PIANĄ W SPRAYU
NA WYBRZEŻU RODZINY MAJĄ WIĘCEJ DZIECI NIŻ W INNYCH REGIONACH EKWADORU. MAMA UCZY NAJMŁODSZE DZIECI SKAKAĆ PRZEZ FALE PACTFIKU
MAMA WYBRAŁA SIĘ Z SYNEM NA PRZEJAŻDŻKĘ NA LAMACH,
KTÓRE TEŻ SĄ MAMĄ I SYNEM
DZIECI NOSZONE W TRADYCYJNYCH CHUSTACH SĄ NADZWYCZAJ SPOKOJNE, NAWET JAK MAMA O NICH ZAPOMNI I OPRZE SIĘ DZIECIACZKIEM SIADAJĄC NA KRZEŚLE
PUYO. CÓRKA POMAGA MAMIE SPRZEDAWAĆ BANANY. TYLKO W WEEKENDY,
BO W TYGODNIU CHODZI DO SZKOŁY
WSZYSTKIM MAMOM NA ŚWIECIE, ŻYCZĘ DUŻO CIERPLIWOŚCI :) 

5 komentarzy:

 1. Bardzo mi się podoba Twój styl pisania i Twoje poczucie humoru. Strona fajnie zrobiona, rewelacyjna treść i super zdjęcia - bądź odwrotnie - super treść i rewelacyjne zdjęcia :)
  A dzień matki w Ekwadorze, to prawie jak dzień kobiet... No to cmok x

  OdpowiedzUsuń
 2. ...zabrzmiała opowieść niczym świat ludzi a nie świat komercji... zazdroszczę!

  OdpowiedzUsuń
 3. No to spóźnione :) ale zawsze : Wszystkiego dobrego Olu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Z przyjemnością czytam Twój blog :) Dobre historie, zabawne poczucie humoru, ciekawe spostrzeżenia. Świetna lektura. Strona znalazła się już w moich ulubionych i czekam na nowości. A trafiłem do Ciebie przez Peron4. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki Michał, cieszę się, że się podoba. Wkrótce pojawią się kolejne teksty. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń